מהפכניות


מחזה: יוספה אבן-שושן ודליה שימקו
בימוי: דליה שימקו
עיצוב תפאורה: שמעון קסטיאל
עיצוב תלבושות: דלית ענבר
עיצוב תאורה: נדב ברנע
מוזיקה: איסר שולמן

אנסמבל "אספמיה"

כל אחד מכיר את האמרה "מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה". אבל למה, בעצם, היא עומדת מאחוריו ולא לצידו? ולמה היא נעלמת מעל במת ההיסטוריה כשהוא זוכה לתהילת עולם? מה התרחש בחדר המיטות של פרויד ומה חלקה של אשת אבי הפסיכואנליזה בתיאוריות על מיניות האישה? למה נשכח חלקה של ג'ני מרקס שנולדה כברונית אך נלחמה יחד עם בעלה על זכויות הפועלים? ואיך הפכה כסנתיפה ,אשת סוקרטס, סמל לאישה מרשעת שממררת את חיי בעלה? המחזה מהפכניות מפגיש את שלושת הזוגות על במה אחת בשלושה לילות גורליים.


עיצוב תפאורה: שמעון קסטיאל
עיצוב תפאורה: שמעון קסטיאל

בוגר לימודי אמנות ב"בצלאל" ובוגר לימודי עיצוב תפאורה ב-"מוטלי", בסטודיו של תיאטרון "אלמידה" בלונדון. מעצב תפאורה בארץ ובחו"ל עבור תיאטרון, מחול וסדרות טלוויזיה. בין עבודותיו לתיאטרון: "מהפכניות", "ייסורי איוב", "התעוררות", "שיר ערש לגבר", "שביר","פאנק רוק", "אנדה", "רעולים", "החולה ההודי", "סוסים על כביש גהה", "חלום ליל קיץ", "הלילה הקצר בשנה" (זוכה "קיפוד הזהב"), "מלכת השלג", "חוות החיות", "דון ז'ואן חוזר מהמלחמה", "חמישה בנים דוט קום". כמו כן היה שותף בהפקות של תיאטראות בלונדון. בין עבודותיו במחול ובאופרה: "קופליה" (סוזן דלל), "ג'נדר בנדר" (מחסן 2), "אמיסורי רייטס" (אסיאיי, לונדון). סדרות טלוויזיה באנגליה: "איסאנדרז", "פאט ומו", (בי בי סי): "ביל", "פיק פרקטיס" (אי טי וי).


עיצוב תלבושות: דלית ענבר
עיצוב תלבושות: דלית ענבר

מעצבת תפאורה, תלבושות ובמה, בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה. כמו כן, מעצבת פנים, תצוגות וחללים ציבוריים. בוגרת לימודי אמנות חזותית במדרשה לאומנות. בוגרת החוג לתיאטרון, המגמה לעיצוב במה באוניברסיטת תל אביב. עיצבה במה ותלבושות למאות הפקות, בתיאטרונים "הבימה", "הקאמרי", "בית ליסין", תיאטרון באר שבע, תיאטרון חיפה, "יידישפיל", "המדיטק", תיאטרון אורנה פורת, תיאטרון הנגב וב"אופרה הישראלית". כמו כן, עיצבה הפקות פרטיות, פסטיבלים, סרטים ותכניות טלוויזיה ובבתי הספר למשחק. בקולנוע: "כיכר החלומות" (זוכה שני פרסי אופיר, עבור העיצוב החזותי ועיצוב התלבושות).


צילום: נדב אשכנזי
עיצוב תאורה: נדב ברנע
עיצוב תאורה: נדב ברנע

אמן אור וסאונד, מוזיקאי ומעצב תאורה לתיאטרון, מחול, טלוויזיה, מופעי מוזיקה וקולנוע וכן מוזיקאי עצמאי (כותב ומלחין). בוגר מכללת BPM, למוזיקה מתקדמת ומגמת מוזיקה בתיכון לאמנויות חוף הכרמל. עבודות נבחרות מהשנים האחרונות – בת. הקאמרי: "חולה אהבה משיכון ג'", "מעשייה מגונה", "לא לריב", "קן הקוקייה", "אל נקמות", "תמונות מחיי נישואין" (בשיתוף ת. גשר), "מתאבל ללא קץ"; בת. בית ליסין: "ההצגה חייבת להיגמר", "חוף דייטונה" ; בת. גשר: "תל חורף", "לוליטה/ז'אן ד'ארק", "אליס", "אבות ובנים"; בת. הבימה: "תמונתו של דוריאן גריי"; בת. באר שבע: "הלוויה חורפית"; בת. תמונע: "הבקכות"; באופרה הישראלית: "7 הסופרניות". בין עבודותיו בחו"ל: "אשכבה" (Beijing 2019), "VOGEL" (BURGtheatre, בבימויו של איתי טיראן).